KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15229456
nr 1522 9456
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Tusch, Signerad, daterad 41. Bildmått: 21x25 cm, yttermått inklusive ram: 33x37 cm
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:23:13
Birger Lundqvist
Läs mer om Birger Lundqvist